Renova tërhiqet nga gara për Mbellan, shfaqen Sileksi dhe Rabotniçki

Renova është tërhequr nga gara për të transferuar kamerunasin me pasaportë franceze, Emanuel Mbella, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti te ish sulmuesi i FC Shkupit shihte zëvendësim adekuat për të larguarin Argjent Gafuri, mirëpo kërkesat e larta dhe paga që ka kërkuar Mbella, kanë bërë që Renova të ndërpresë bisedimet

Renova këmbëngul për Mbellan

Emmanuel Mbella tashmë është një futbollist i lirë, ndërsa cilësitë e tij tashmë janë të njohura për të gjitha skuadrat si në vendin tonë, ashtu edhe në rajon. Ai shkëputi kontratën me FC Shkupin,  ndërsa ekziston mundësia që sërish të luaj në kampionatin tonë vendor, pasi është Renova që po

ZYRTARE, Mbella ndahet me FC Shkupin

Emanuel Mbella edhe zyrtarisht është një futbollist i lirë. Sulmuesi kamerunas me pasaportë franceze është ndarë me FC Shkupin dhe tashmë është në kërkim të një skuadre të re. Lajmin për “infOSport.mk” e konfirmoi menaxheri i sulmuesit 25-vjeçar, Blerim Sadiku, i cili në bisedë e sipër me ne, gjithashtu njoftoi

Shkupi mundi Ferizajin, shënon Mbella

Emanuel Mbella ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores në përballjen miqësore që skuadra e Shkupit e zhvilloi sot në Kosovë, ndaj skuadrës së Ferizajit që militon në Superligë, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se Liga e Parë e Maqedonisë dhe ajo e Kosovës pushuan për shkak ndeshjeve të përfaqësueseve