Vardari mundi minimalisht Makedonija GJ.P

Dy skuadrat shkupjane, Vardari dhe Makedonija GJ.P kanë shfrytëzuar pauzën në kampionatin tonë vendor, për të zhvilluar mes vete një miqësore, e cila në fund u takoi “kuqezinjëve” të Aleksandar Vasoskit. Vardari shënoi fitore minimale 1:0 falë një goli të shënuar nga Dejan Bllazhevski në minutën e 80-të nga pika e

Gjermania regjistron fitoren e parë në Ligën e Kombeve (VIDEO)

Gjermania falë fitores 2:1 në udhëtim ndaj Ukrainës ka regjistruar fitoren e parë në kuadër të sezonit të ri në Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Duheshe të kalojnë 3 xhiro në grupin 4 të Ligës “A”, që skuadra e Joakim Lëv ti gëzohet fitores, pasi në dy ndeshjet paraprake “panciërët” kishin

Eliminimi nga Maqedonia e Veriut, Valon Berisha vjen me një mesazh prekës

Përfaqësuesja e Kosovës të enjten në Shkup pësoi disfatë 2:1 nga Maqedonia e Veriut, duke i dhënë fund ëndrrës që përmes Ligës së Kombeve të sigurojë një vend për në Euro2021. Kjo disfatë preku shumë kapitenin “dardanëve”, Valon Berisha, i cili nuk mundi ti mbajë dot lotët në fushë, ndërsa

Triçkovski: Shpresoj të jemi në nivel edhe nesër kundër Estonisë

Në prag të ndeshjes së nesërme kundër Estonisë në Talin, përveç seleksionuesit Igor Angellovski, në konferencën e zakonshme për shtyp ka folur edhe Ivan Triçkovski, i cili në ndeshjen me Kosovën në lojë u inkuadrua nga bankina, duke zëvendësuar kapitenin, Goran Pandev, shkruan “infOSport.mk”. Triçkovski fton shokët e skuadrës që ta

Angellovski: Ndaj Estonisë mendojmë vetëm për 3 pikët e plota

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski, në konferencën për shtyp ka shpalosur pritshmëritë në prag të takimit të nesërm kundër Estonisë në Talin, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e tretë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Në dy xhirot e deritanishme,

Mungoi ndaj Maqedonisë së Veriut në Shkup, Rashica shpjegon gjithçka

Përfaqësuesja e Kosovës të enjten në Shkup u mund nga Maqedonia e Veriut (1:2), duke humbur rastin që të luaj në finalen e Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, përmes së cilës mund të shpresonte deri te kualifikimi për në Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Pritshmëritë ishin të mëdha

KHF Çair mundet nga Naisa Nish

KHF Çair ka pësuar disfatë të thellë 41:26 nga skuadra e Naisa Nish në kuadër të raundit të dytë të Kupës Europiane (European Cup), njofton “infOSport.mk”. Vashat shkupjane luajtën një pjesë të parë shumë të mirë, duke mos i lënë shumë hapësira kundërshtarit, megjithatë tempo e tyre ra në pjesën e

Reagon KF Vëllazërimi pas disfatës nga Gostivari! Ndeshja e sotme u uzurpua nga referët nga Shkupi

Vëllazërimi i Kërçovës gjatë ditës së sotme pësoi disfatë minimale 0:1 nga Gostivari. Kjo disfatë nuk ka kënaqur aspak drejtuesit e skuadrës nga Kërçova, të cilët pas përfundimit të ndeshjes dolën me një reagim përmes faqes së tyre zyrtare, njofton “infOSport.mk”. Sipas tyre derbi i sotëm shqiptarë u uzurpua nga referët

KB Albes nënshkruan me ish basketbollistin e Rabotniçkit dhe MZT Skopjes

Klubi i Basketbollit ALBES ka siguruar shërbimet e basketbollistit 27-vjeçar, Aleksandar Nikollovski, transmeton “infOSport.mk”. Ky i fundit vije pas një karrierë të bujshme që nga ekipet vendore e deri tek ato ndërkombëtare. Nikollovski në basketbollin vendor kishte luajtur edhe për dy skuadrat më të mëdha, Rabotniçki dhe MZT Skopje, ndërsa gjithashtu