Kampionët e Kosovës më të mirë se ato të Maqedonisë, Ballkani-FC Shkupi 2:0

Pasi sot mësuan emrat e kundërshtarëve të tyre në Ligën e Kampionëve, kampionët e Kosovës dhe Maqedonisë, Ballkani dhe FC Shkupi pasdite në Ohër zhvilluan një miqësore, që do ju shërbejë si parapërgatitje pikërisht për ndeshjet europiane. Ekipi kosovar i udhëhequr nga Ilir Daja doli të jetë më i mirë, duke

Makedonija GJ.P transferon mbrojtësin e djathtë të Rabotniçkit

Makedonija GJ.P gjatë ditës së sotme ka prezantuar mbrojtësin e Rabotniçkit, Bojan Ilievski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 22-vjeçar, i cili te Rabotniçki erdhi verën e vitit 2021 nga rradhët e Pelisterit, ku edhe kishte filluar karrierën e tij profesionale. Ilievski me Rabotniçkin u paraqit në 30 përballje gjatë

Lavdrim Fazliu largohet nga Makedonija GJ.P, bashkë me të edhe 3 të tjerë

Lavdrim Fazliu i ka dhënë fund aventurës së tij te Makedonija GJ.P, te e cila skuadër u transferua verën e vitit 2021 nga rradhët e Pelisterit, njofton “infOSport.mk”.  Fazliu me fanellën “verdhekuq” zhvilloi 27 ndeshje, mirëpo duke mos bindur me gola, apo edhe me asistime. Ndryshe Fazliu është një fëmijë i

Nehar Sadiki prezantohet te Egnatia

Mbrojtësi kumanovar, Nehar Sadiki, i cili së fundmi ishte pjesë e Borecit, karrierën e tij do ta vazhdojë në kampionatin elitar shqiptarë, duke veshur fanellën e Egnatias, njofton “infOSport.mk”. Për Sadikin do të jetë kjo hera e parë që do të luaj në Superligën shqiptare, dhe hera e dytë që do

Bekim Rexhepi transferohet te Partizani, të premtën bëhet prezantimi

Portieri nga Kumanova, i cili për një kohë të gjatë ishte në pronësi të Shkëndijës, Bekim Rexhepi, do vijojë karrierën e tij në Shqipëri. 25-vjeçari së fundmi ishte pjesë e Skënderbeut, mirëpo pasi skuadra korçare nuk arriti të ruajë statusin e skuadrës elitare në futbollin shqiptarë, i njëjti në kërkim

Ish futbollisti i Vardarit, Shkëndijës dhe FC Shkupit transferohet te Kukësi

Jakup Berisha ka bërë hapin tjetër në karrierën e tij, teksa për herë të parë do të luaj jashtë Maqedonisë. Berisha konsiderohej si një ndër sulmuesit me të ardhme të ndritur në futbollin tonë vendor, mirëpo gjërat nuk rrodhën ashtu siç kishte planifikuar edhe vetë ai. E kishte nisur me të

Rival malazez dhe gjeorgjian për Laçin dhe Partizanin

Pas Tiranës, ishte radha e ekipeve të tjera shqiptare për të mësuar kundërshtarët e tyre, këtë herë në Ligën e Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Laçi në raundin e parë të kompeticionit më të ri europian për rival do të ketë malazezët e Iskra Danilovgrad, ndërkohë Partizani do të përballet me skuadrën e

Drita e Nuhiut dhe Gjilani i Ramadanit mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Pas skuadrës kampione, Ballkanit, edhe tri skuadrat e tjera që do të përfaqësojnë Kosvën në Evropë, Drita, Gjilani dhe Llapi i kanë mësuar kundërshtarët e fazës së parë kualifikuese në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s në Nyon e ka vendosur Dritën përballë skuadrës nga

Bunjaku: Short pozitiv, shpresoj të kemi një verë të gjatë europiane

Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, e ku skuadra jonë kampione, FC Shkupi mësoi emrin e kundërshtarit, për “infOSport.mk” ka folur drejtori sportiv i “bardhebluve” nga Çairi, Omer Bunjaku. Ky i fundit është i kënaqur me shortin, në të cilin goglat vendosën përballë tyre skuadrën kampione të Gjibraltarit, Lincoln

Kundërshtarë armen për Shkëndijën në Ligën e Konferencës

Në orën 13:00, në Nyon të Zvirës u hodh edhe shorti për turin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, në të cilin kompeticion Maqedonia përfaqësohet nga 3 skuadra, teksa sot kundërshtarët e tyre të raundit të parë i mësuan Shkëndija dhe Akademia Pandevi, njofton “infOSport.mk”. Goglat si ekip rival për