Ezgjan Alioski i bashkohet Fenerbahçes!

Një ndër skuadrat më të njohura turke, Fenerbahçe, përmes një postimi në “Twitter” ka njoftuar se ka arritur marrëveshjen me klubin saudit të Al Ahli për transferimin e mesfushorit shqiptarë, Ezgjan Alioski. Futbollisti me origjinë nga Prilepi i Maqedonisë, te skuadra nga Arabia Saudite ishte transferuar verën e vitit të kaluar

Sidrit Gurri largohet nga Shkëndija! Ka akord paraprak me Partizanin

Sidrit Gurri pavarësisht paraqitjeve të mira këtë edicion me Shkëndijën në ndeshjet e Konferencë Ligë, mund të largohet nga skuadra tetovare, pasi i njëjti ka arritur akord që në muajin qershor me skuadrën e Partizanit të Tiranës, përcjellë “infOSport.mk”. Edhe pse mungon një konfirmim nga ana e faqes zyrtare të skuadrës

Sezoni i ri futbollistik nis nga Struga e bukur, Struga Trim Lum mirëpret Pobedën

Qyteti i bukur i Strugës dhe skuadra shumë simpatike e Struga Trim Lum do të kenë nderin të hapin siparin për sezonin e ri futbollistik 2022/2023 në Ligën e Parë, shkruan “infOSport.mk”. Struga Trim Lum që po zhvillon edicionin e katërt në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, sezonin

Ja cilat skuadra e mëdha europiane e presin FC Shkupin në “Play-off” të Liga Europa

FC Shkupi pak më parë mësoi kundërshtarët e mundshëm në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës, gjithnjë nëse “pëllumbat” nga Çairi do të eliminoheshin nga Shamrok Rovers në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, ndërsa në rast se arrijnë t’ia dalin përballë skuadrës irlandeze, atëherë skuadra e Goce

Shkëndija gati të sjellë sërish një gjigand të madh në Shkup! Uest Ham, Fenerbahçe, AZ, i presin në “play-off” kuqezinjtë

Shkëndija është gati të sjellë edhe një gjigand të madh europian në Shkup, gjithnjë nëse “kuqezinjtë” do të kalonin raundin e tretë të Ligës së Konferencës dhe do të siguronin një vend për në ndeshjet e “play-off” të këtij kompeticioni, shkruan “infOSport.mk”. Kujtojmë skuadra e Artim Shaqirit në fazën e tretë

FC Shkupi në “play-off” të Konferencë Ligë mund të luaj ndaj kampionëve të Kosovës, Ballkanit

FC Shkupi bënë pjesë në mesin e skuadrave favorite, kur është në pyetje shorti për ndeshjet “play-off” të Ligës së Konferencës, ashtu që skuadra nga Çairi në këtë fazë mund të peshkojë ndonjë skuadër më të lehtë, shkruan “infOSport.mk”. Një ndër kundërshtarët e mundshëm të FC Shkupit në këtë kompeticion mund

Enur Totre i jep lamtumirën Tiranës! Skuadra më e madhe në Shqipëri, jeni krenaria e qytetit

Mesfushori tetovar Ennur Totre përmes rrjeteve sociale ka konfirmuar largimin nga rradhët e Tiranës, me të cilën skuadër që në sezonin debutues në elitën e futbollit shqiptarë, arriti që të shpallet kampion. Totre, falë talentit por edhe performancës që tregoi me fanellën “bardheblu”, shumë shpejtë u shndërrua në një lider te

Ndodhi edhe kjo në Argjentinë, futbollisti godet arbitren femër, arrestohet nga policia (VIDEO)

Skenat e dhunës në futboll vazhdojnë ta kenë si fole Amerikën e Jugut. Incidentet në këtë kontinent janë bërë thuajse përditshmëri dhe të zakonshme. Por, rasti i fundit është vërtet i pazakontë, shkruan “Gazeta Express”. Në fakt, në Argjentinë është sulmuar fizikisht një refere femër. Futbollisti i Garmenses, Cristian Tirone e ka goditur