Kiellini: “Serie B” është titulli im i parë, në 2012-ën isha tifoz i Interit!

Mbrojtësi dhe kapiteni i Juventusit, Xhiorxhio Kiellini, shkroi një biografi disa javë më parë dhe dita-ditës, po publikohen rrëfime unikale të tij. I tillë ka qenë dhe një nga publikimet e sotme, ku Kiellini ka shkruar për sezonin në “Serie B” dhe titullin kampion në vitin 2012-të. “Titullin e parë, e kam

Levandovski synon “Këpucën e Artë”, por njëkohësisht edhe rekordin personal

Sulmuesi i Bajernit të Munihut, Robert Levandovski vijon të mbetet një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim, pasi me golin e shënuar ndaj Bajer Leverkusenit të shtunën, e çoi në 30 numrin e rrjetave të këtij sezoni, shifra këto që e mbajnë në krye të listës së golshënuesve në

Vedat Muriqi shqiptari i radhës te Lacio!

Lacio me Igli Taren si Drejtor Sportiv tashmë është dëshmuar si një skuadër, ku shumë lehtë mund të aterojnë futbollistët shqiptarë. I rradhës që mund ti bashkohet skuadrës nga kryeqendra italiane, është bomberi kosovar i Fenerbahçes, Vedat Muriqi, i cili me 15 golat e tij të shënuar këtë edicion në

Pas Arbër Zenelit, edhe një tjetër yll i Kosovës mund të bëhet pjesë e “Ligue 1”!

Pas Arbër Zenelit, edhe një tjetër yll i përfaqësueses së Kosovës mund të luaj në elitën e futbollit francez, ndryshe e njhohur si “Ligue 1”. Fjala është për fantazistin, Edon Zhegrova, i cili së fundmi po luan me Bazelin në Zvicër, teksa kartonin e tij e posedon skuadra e njohur

“Serie A” po përgatitet për rifillimin e sezonit, nuk përjashtohet edhe plani “B”

Një ndër shtysat që ka bindur totalisht jo vetëm ministrin e Sporteve të Italisë,  Vinçenco Spadafora, por edhe Këshillin Teknik Mjekësor për rifillimin e kampionatit italian ka qenë edhe plani rezervë për “Serie A”. Në rast të përhapjes së një vale infektimi gjatë rifillimit të sezonit, plani “B” i Federatës Italiane

Talenti i Renovës, Alban Taipi sfidon Kristiano Ronaldon!

Alban Taipi është një ndër futbollistët më të talentuar në vend. Edhe pse vetëm 16-vjeç, ai tashmë dy vite me rradhë është pjesë e ekipit të parë të Renovës, ndërsa gjithashtu mbron edhe ngjyrat e përfaqësueses U17 të Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Njohësit e futbollit në vendin tonë parashohin një