Struga Trim Lum mund Teteksin në regjinë e Flamur Tairit

Struga Trim Lum ka shënuar fitore 3:1 në kontrolluesen ndaj Teteksit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Srgjan Zaharievskit ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë dhe në fund me plotë meritë arriti deri tek fitorja, me protagonistë Flamur Tairin. Kapiteni i skuadrës strugane në këtë ndeshje realizoi dy gola, ndërsa një gol tjetër

Florian Kamberi do luaj sërish në Skoci!

Florian Kamberi mund të huazohet sërish. Sulmuesi i kombëtares shqiptare sezonin e kaluar ishte ishte pjesë e Gllazgou Renxhers, ndërsa së fundmi ishte pjesë e skuadrës së njohur zvicerna etë Sent Gallen. Por, tashmë “Dailyrecord” raporton se 25-vjeçari mund të rikthehet sërish në Skoci për ta luajtur këtë herë me skuadrën

Edhe një shqiptarë tjetër transferohet në Turqi, shkupjani Merdian Ramadani i bashkohet Ankaraguxhut

Edhe një tjetër futbollistë i talentuar shiptarë ka vendosur të transferohet në futbollin turk, që në këtë mënyrë bëhet destinacioni më i preferuar i futbollistëve me origjinë shqiptare, qoftë nga Shqipëria, Kosova, apo edhe Maqedonia e Veriut, njofton “infOSport.mk”. Një ndër futbollistët e fundit që është transferuar në futbollin turk, është

Mbyllet merkato e dimrit, njihuni me të gjitha lëvizjet në Superligën shqiptare

Mbrëmja e natës së kaluar ishte e fundit, sa i përket merkatos së janarit në Superligën shqiptare. Thuajse të gjitha skuadrat pësuan ndryshime, ndërsa më aktiv ishte Partizani. “Demat e Kuq” sollën plotë 10 futbollistë të rinj, përfshirë këtu edhe Ferhan Hasanin. Nuk mbeti aspak mbrapa edhe Tirana, që transferoi Taulant

Valon Et’hemi dhe Roca dhurojnë spektakël, shënojnë dhe ndihmojmë Istanbulsporin për të fituar (VIDEO)

Valon Et’hemi ka gjetur golin e parë me fanellën e skuadrës së Istanbulspor, për të cilën skuadër ka shënuar edhe Eduart Rroca, një ndër lojtarët më të mirë të skuadrës turke, njofton “infOSport.mk”. Që të dy ish futbollistët e Kukësit shënuan nga një gol në fitoren  3:1 të Istanbulspor në udhëtim

Kedira edhe zyrtarisht është pjesë e Hertës së Berlinit

Herta e Berlinit edhe zyrtarisht ka transferuar Sami Kediran. Mesfushori gjerman braktisi Juventusin, duke kaluar si agjent i lirë te skuadra nga Berlini. Kedira me Hertën e Berlinit ka firmosur deri verën e vitit 2023. https://twitter.com/HerthaBSC_EN/status/1356291351533539329?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1356291351533539329%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D885565 Herta aktualisht renditet në pozitën e 14-të në Bundesligë me 17 pikë nga 19 ndeshje të zhvilluara,

UEFA dhe FIFA mbështesin Muamed Sejdinin, Statuti i FFM-së mund të ndryshohet vetëm pas Kuvendit zgjedhor

Shtëpia e Futbollit Europian dhe atij Botëror qëndrojnë pas Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut dhe presidentit të saj, Muamed Sejdini. FFM, sot ka publikuar letrën zyrtare që kanë pranuar nga dy sekretarët e përgjithshëm të UEFA-së dhe FIFA-së, të cilët japin mbështetje për “Shtëpinë e Futbollit” tonë vendor

Letër zyrtare nga UEFA dhe FIFA deri te FFM lidhur me mosmarrëveshjet me ARSM

Duke treguar sërish transperencën dhe përkushtimin ndaj vlerave të futbollit, Federata e Futbollit të Maqedonisë ashtu siç paralajmroi në pres-konferencën e zhvilluar me 22 janar, do ta ndanë me ju letrën zyrtare nga Sekretarët e Përgjithshëm të UEFA-së dhe FIFA-së në lidhje me mosmarrëveshjen ndërmjet Agjencisë për Rini dhe Sport