Njihuni me futbollistin e Hanoverit që braktisi Shqipërinë për Kosovën

Futbollisti i skuadrës gjermane, Hannover 96, Valdrin Mustafa është larguar nga Kombëtarja e Shqipërisë. Kosovari nga muaji shtator do ta përfaqësoj Kosovën në grupmoshat U21, shkruan IndeksOnline. Ai para disa muaji e kishte paralajmëruar trajnerin Alban Bushi, pasi ky i fundit në disa ndeshje nuk e kishte ftuar fare sulmuesin e talentuar. Në

Trajneri i ri i Feronikelit, Vukiçeviç, e nisi me homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Trajneri i ri i Feronikelit, Dejan Vukiçeviç, ka filluar ditën e tij të parë të punës në klubin kampion të Kosovës, duke bërë homazhe te varri i legjendës së futbollit kosovar e edhe më gjerë, Fadil Vokrri. Vukiçeviç ishte i shoqëruar nga Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, presidenti i

Mustafi mbetet te Arsenali

Tifozët e Arsenalit ka kohë që kërkojnë largimin e mbrojtësit Shkodran Mustafi, por skuadra londineze nuk ka pranuar asnjë ofertë zyrtare për ish-reprezentuesin e Gjermanisë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë së Veriut. Kështu ka njoftuar BBC-ja të martën. Mustafi nuk është vlerësuar pozitivisht për paraqitjet që kishte në edicionin e

Eros Grezda gjithnjë e më larg Glazgou Renxhersit!

Eros Grezda është pranë largimit nga “Ibrox” në drejtim të Francës, gjithnjë sipas agjentit të tij. Reprezentuesi shqiptar nuk ka startuar për skuadrën e Stiven Zherard që nga muaji dhjetor dhe nuk ka luajtur që nga muaji prill. Por, 24-vjeçari, i cili ka edhe tre vite të mbetura në kontratë me Renxhers,

Këtë fundjavë nisin ndeshjet e LPFM-së, ja cilat mund ti shihni në ekranin e Arena Sport dhe MTV-së

Fundjavën që vjen do të startojë edicioni i ri futbollistik në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, aty ku Shkëndija do të tentojë të mbrojë titullin e vitit të kaluar, njofton “infOSport.mk”. Për shkak festës së Kurban Bajramit, shumica e ndeshjeve të kësaj jave do të zhvillohen të shtunën, me

Ardian Cuculi i bashkohet Prishtinës!?

Pas Leonit Abazit të Skënderbeut, drejtuesit e Prishtinës në rradhët e tyre dëshirojnë të sjellin edhe mbrojtësin e krahut të majtë të Kukësit, Ardian Cuculi. Ky i fundit që pas ardhjes së Shpëtim Duros nuk po stërvitet me skuadrën shqiptare, ndërsa informacionet e “infOSport.mk” thonë se kërçovari do të veshë fanellën

ZYRTARE, Renova transferon ish futbollistin e SHkëndijës

Renova ende nuk e ka dhënë fjalën e fundit, kur janë në pyetje emrat e rinj të futbollistëve te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. I fundit që i është bashkuar skuadrës nga Xhepçishti, është Jasir Selmani, i cili vjen nga rradhët e Gostivarit. Ai te Renova vjen si agjent i lirë, ndërsa

Kukësi konfirmon transferimin e shkupjanit, Armend Çajani

Armend Çajani edhe zyrtarisht dy vitet e ardhshme do të jetë pjesë e nënkampionëve të Shqipërisë, Kukësit. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte njoftuar që dy ditë më parë, ndërsa sot ka ardhur konfirmimi edhe nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë. Njoftimi i Kukësit: “Klubi njofton arritjen e

Orari i ndeshjeve të Maqedonisë U18 në turneun në Çeki

Përfaqësuesa U18 e Maqedonisë, që udhëhiqet nga strategu kërçovarë, Shkumbin Arsllani, prej datës 19 deri më 25 gusht do të marrë pjesë në turneun e fortë testues në Çeki, aty ku do të marrin pjesë gjithsej 6 skuadra, të ndara në dy grupe, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia bënë pjesë në grupin “B”